Warsztaty biblioterapeutyczne

2015-03-17

17 marca w naszej bibliotece odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne na temat „Złość - jak sobie z nią radzić?” Uczestniczyły w nich czterolatki z PS nr 5 w Kielcach. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersza pt. Burza ze zbioru Rady nie od parady czyli wierszyki z morałem M. Strzałkowskiej. Następnie wzięły udział w zabawie polegającej na nazywaniu różnych stanów emocjonalnych odczuwanych przez ludzi. Dowiedziały się również, co dzieje się z człowiekiem, kiedy jest zły, jak rozwiązywać problemy bez agresji i przemocy oraz jakie są sposoby na rozładowanie złości. Obiecały, że będą pamiętać o tym, że każdy ma prawo odczuwać złość, ale powinien wyładowywać swe emocje w taki sposób, aby nie ranić uczuć innych. Spotkanie zakończyły zajęcia plastyczne rozwijające wyobraźnię, dzieci próbowały łączyć emocje z kolorami. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że złość ma kolor czerwony.