Czy uje się kreskuje?

2015-03-13

13 marca odbyły się w naszej bibliotece kolejne zajęcia związane z obchodami Tygodnia Kultury Języka. Wzięła w nich udział klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 14. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Czy uje się kreskuje?”. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sprawdzających znajomość ortografii. Cała klasa została podzielona na trzy drużyny: Czerwoną, Niebieską i Zieloną. Zabawa polegała na zdobyciu jak największej ilości punktów - czerwonych korali. Uczniowie mieli za zadanie poprawnie uzupełnić brakujące litery w dyktandzie, celnie rzucić strzałką w odpowiedni kolor, a następnie odpowiedzieć na pytanie - zagadkę. Kolejne zadanie polegało na poprawieniu błędów ortograficznych. Łamańce językowe okazały się świetną zabawą i zaważyły na wygranej. Rywalizacja pomiędzy grupami była ostra, ale poziom znajomości ortografii okazał się bardzo wyrównany. Tylko jeden punkt zaważył na wygranej i pierwsze miejsce zdobyła drużyna Niebieskich. Drużyna Czerwonych zajęła drugie, a trzecie Zieloni. Kapitanowie odebrali dyplomy, a wszyscy uczestnicy zabawy lizaki. Uczniowie zadowoleni, i z uśmiechem na twarzach wrócili do szkoły.