A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Tydzień Kultury Języka - III

2015-03-10

We wtorek, 10 marca na tablicy ogłoszeń zawisło niezwykłe ogłoszenie:.

Z „Kramu z literami” zbiegły następujące litery : D, Ł i R. Za wskazanie miejsca pobytu wysoka nagroda. Wanda Chotomska. .

Co się stało, jak to możliwe? Trudne pytania - potrzebna pomoc. Kto pomoże, kto okaże się super detektywem? Jak za dotknięciem magicznej różdżki, około godziny dziewiątej do biblioteki zawitali Zuzia, Nikodem Patryk i Szymon. To uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 18. Postanowili wykorzystać przerwę między lekcjami na wizytę w ulubionej bibliotece. Z wypiekami na buźkach wysłuchali historii o zaginionych literkach. Wanda Chotomska poprosiła ich o pomoc w poszukiwaniach. Dzieciaki ruszyły pomiędzy regały i rozpoczęło się śledztwo. Najpierw kącik bajkowy, potem kącik Kubusia Puchatka. I nic, literek ani widu. Co tu zrobić? Po chwili mali detektywi wpadli na pomysł, by głośno przeczytać wierszyki o zaginionych literkach. Gdy tylko ucichło głośne czytanie, zza regału z zabawkami nieśmiało wyjrzeli mali uciekinierzy. Wielka radość zapanowała w rodzinie literek. Znowu wszystkie są w komplecie, znowu niosą radość naszym czytelnikom. Mali uciekinierzy obiecali poprawę - a na wyprawę po wielką przygodę wyruszą już w komplecie. Przerwa się skończyła i mali detektywi powrócili do szkoły, by odważnie przystąpić do zapowiedzianego dyktanda. Powodzenia! Trzymamy kciuki. Do zobaczenia wkrótce.

P.S. Pani Wanda Chotomska w podziękowaniu za owocne poszukiwania „zafundowała” super detektywom pyszne ciastka z bita śmietaną. „Czytam i wiem!”- taki napis ułożyły dzieci z kolorowych literek, by wyrazić swoją wdzięczność za mądrości zawarte na książkowych stronicach.