Świat poezji Jana Brzechwy

2015-03-10

Tematem XXIII Tygodnia Kultury Języka w naszej bibliotece była twórczość Jana Brzechwy. 10. marca br. na pierwsze spotkanie przybyła młodsza grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 z ul Sowiej. Po krótkiej już rozmowie okazało się, że poezja Brzechwy jest znana i lubiana także przez najmłodsze pokolenie czytelników. W trakcie czytania wybranych wierszy poety słychać było wielu suflerów. Niektóre z dzieci podpowiadały dalsze wersy, a nawet wyprzedzały czytającą bibliotekarkę. Hitem wierszowym okazała się „Kaczka - Dziwaczka”. Dzieci po bez mała wyskandowaniu jej treści otrzymały pierwsze zadanie. Musiały wystroić kaczkę, aby mogła udać się na spotkanie towarzyskie. Ochoczo zatem przystąpiły do jej ubierania i nasza kaczuszka mogła zabłysnąć strojem wśród znajomych. Później tytułowej bohaterce wiersza „Mucha” pomagały w różnobarwnej kąpieli. A na zakończenie przygotowały scenografię do wiersza „Entliczek - Pentliczek”.