A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Ferie z bałwankiem

2015-02-05

W czwartkowy poranek, 5 lutego do naszej biblioteki przybyła dobrze już nam znana grupa dzieci. Byli nimi uczniowie klas VI„b” i VI„d” ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Przyszli, aby odnaleźć książeczki o bezpiecznych feriach. Te już za kilka dni, a więc do dzieła. Półka po półce i oto dziecięcym oczom ukazały się barwne książeczki, m.in. Króliczki na zimowisku i Bałwan. Rozpoczęło się wielkie czytanie - to ulubione zajęcie naszych gości. Strona za stroną i nasz „Wielki Regulamin Bezpiecznych Ferii” był już gotowy. Na kolorowej kartce wypisaliśmy jego najważniejsze punkty:.

1. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy. 2. Zjeżdżaj na sankach z górek, które znajdują się daleko od drogi. 3. Na łyżwach jeźdź tylko na lodowisku. 4. Pamiętaj o ciepłym ubraniu..

Nasz nowy pomocnik, Bałwanek, opowiedział niezwykłą historię jaka przydarzyła się jego braciszkowi. W jednej z zaczarowanych szkół odbywały się zimowe zawody w tworzeniu śnieżnych rzeźb. Mistrzem był nikt inny, jak smok Antoni. Tak, tak - w zaczarowanej szkole uczą się też smoki. Niestety tuż przed zawodami Antoni zachorował. Jego przyjaciele postanowili przygotować mistrzowi niespodziankę. Pola, Maciek i Klemens ochoczo zabrali się do pracy. Rozpoczęło się grupowe lepienie jednego bałwana, a właściwie nie bałwana lecz wielkiego śnieżnego smoka. Niespodzianka była wspaniała - na smutnej twarzy Antoniego pojawił się ogromny uśmiech. A, że śmiech to zdrowie, mamy nadzieję, że Antoni szybko wyzdrowieje i wróci do swoich przyjaciół.

Jak wiecie dzieci lubią niespodzianki. I tym razem takowa czekała na naszych milusińskich. Okazali się nie tylko wspaniałymi poszukiwaczami, słuchaczami, ale i artystami. Aby podziękować Bałwankowi za wspaniałą opowieść postanowiły na czarnych arkuszach wyczarować prawdziwą Krainę Wielkich Bałwanków. Biała kreda śmigała po kartkach, i już bałwanek obok bałwanka. Tuż obok ośnieżone choinki, zaczarowane sanki i bajeczne śnieżynki. Prawdziwa, wypełniona magią kraina. Ale to nie wszystko. Kolejną niespodziankę dzieci przygotowały dla pań z biblioteki. By na długo zapamiętały ich wizytę postanowiły odbić swoje dłonie na wielkim papierze. I tak, rączka obok rączki, zapełniły arkusz tworząc dzieło nazwane przez twórców „Dziękuję”. W każdej dłoni zapisano imię dziecka, bez trudu zapamiętamy więc naszych miłych gości. I znowu czas upłynął zbyt szybko. Dzieci w towarzystwie Bałwanka opuściły bibliotekę, ale obiecały powrócić tuż po feriach, aby opowiedzieć, jak je spędziły. Życzymy udanej zabawy! Do zobaczenia!.