Bałwankowe spotkanie

2015-02-03

W zimowy poranek, 3. lutego br., do naszej biblioteki zawitała grupa dzieci z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. Spotkanie rozpoczęło się rozmową o urokach panującej aktualnie pory roku i o tym, jak można wesoło spędzić czas na dworze, kiedy biało wokół. Zabawy na sankach, nartach czy łyżwach to ulubione formy spędzania czasu większości przedszkolaków. Jednak uprawiając te sporty zimowe należy zadbać o właściwy ubiór. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że czapka, szalik, rękawiczki, ciepła kurtka i buty to niezbędne elementy stroju na śnieg i mróz. Potem przedszkolaki wysłuchały humorystycznego opowiadania B. Formy pt. Jak dzieci lepiły bałwana. Po czym przystąpiły do tworzenia zimowego ludzika. Wspólnie ułożony na planszy pan bałwan prezentował się wspaniale. Następnym zadaniem przedszkolaków było samodzielne pokolorowanie i złożenie małych bałwanków. Dzieci przystąpiły z zapałem do pracy i bardzo szybko w bibliotece pojawiła się „śniegowa” rodzina. Zadowolone przedszkolaki odtańczyły bałwankowy taniec w rytm piosenki „Idzie zima”. A na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna.