Ze złotą rybką w bibliotece

2015-02-26

26.02.15 bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Katolickiego im. P. M. Corradini. Po krótkim zapoznaniu się z biblioteką, zostały zaproszone na przedstawienie kukiełkowe O rybaku i złotej rybce. W dalszej części spotkania maluchy same próbowały sił w łowieniu rybek. Każda wyłowiona zdobycz, wiązała się z koniecznością odpowiedzi na baśniowe pytanie. Z próbą tą dzieci poradziły sobie znakomicie. Losowanie rybek ukrytych w balonach, pozwoliło przeprowadzić kolejną zabawę. Kolorowe rybki, wskazywały bowiem, które dzieci w danym momencie zostają wezwane do wykonania zadań ruchowych. Wylosowana zaś Złota Rybka, wyłoniła królową, która w następnej zabawie decydowała o tym, które z jej kolegów zmierzy się z dopasowywaniem brakujących puzzli w bajkowych ilustracjach.

.