Egzotyczna podróż do Japonii

2015-02-23

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od kolejnej egzotycznej podróży. Tym razem wybraliśmy się do Japonii. Z całego bogactwa japońskiej kultury wybraliśmy teatr. W pierwszej chwili nie bardzo rozumieliśmy, co to znaczy kabuki, bunraku, kamishibai czy teatr no. Z każdą minutą jednak stawaliśmy się mądrzejsi. Co więcej, na własne oczy zobaczyliśmy sztukę teatralną na papierze. Mieliśmy też okazję współtworzenia tego rodzaju spektaklu. Dobrze, że mamy dużą wyobraźnię i wymyślenie zakończenia do orientalnej baśni nie sprawiło nam żadnego problemu. Szczerze mówiąc, wpadł nam pomysł na zabicie nudy w ferie. Zrobimy w domu kartonowy parawanik z okienkiem, narysujemy ilustracje do ulubionej bajki i zaprosimy młodsze rodzeństwo lub przyjaciół na przedstawienie. A potem, jak przystało na wędrownych artystów, weźmiemy nasz teatr pod pachę i pójdziemy z nim do dziadków. Na pewno będą zachwyceni.

.