A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Ferie, ach te ferie. Dzień drugi

2015-02-17

Dobre wiadomości rozchodzą się z prędkością światła. Dlatego też we wtorkowy poranek (17 lutego) do biblioteki zawitała rzesza starych bywalczyń. Z uśmiechem na twarzach pojawiły się Joasia, Madzia, Zuzanna i Gabi. Czas na zabawę. Pierwsze kroki dziewczynki skierowały do dzielnicy zwanej „Planszolandią”. Tam na zaproszenie Czerwonego Kapturka postanowiły złożyć wizytę chorej babci. Jak wiecie nie obyło się bez przygód, ale jak to w bajce wszystko dobrze się skończyło. Ledwie dziewczynki powróciły z wyprawy, a tu niespodziewana wiadomość - Leśne Głupki potrzebują pomocy. A było to tak:.

Biada, bracia! Biada! Biada! Znany wszystkim potwór z rury znowu wszczyna awantury! Wy tu sobie gadu-gadu od śniadania do obiadu, a on ukradł tęczę z nieba! Na ratunek pędzić trzeba! Głupkom kłamać nie przystoi. Słowo daję, drodzy moi! Była tęcza - nie ma tęczy! .

Dzielne dziewczynki wyruszyły na ratunek. Z dociekliwością prawdziwych detektywów przeprowadziły śledztwo i odkryły przyczynę zaginięcia tęczy. Potwór z rury chciał nią udekorować ściany swojego lokum. By zapobiec jego kolejnym ekscesom, Leśne Głupki wraz z dziewczynkami postanowiły odnowić straszną rurę potwora. W ruch poszły pędzle, farba i już rura jest jak nowa. Jeszcze tylko kilka szczegółów i gotowe. Dziewczynki postanowiły przygotować papierowe ozdoby. Zaczarowane kartki, zaczarowane książeczki i oto pojawiły się barwne żabki, bączki i wachlarze. Wspaniale prezentowały się na ścianach, a potwór z „nowej” rury stał się przyjacielem nie tylko dziewczynek, ale i biblioteki.

Chwila odpoczynku i oto nowe zadanie. Detektyw Sokole Oko rozpoczął rekrutację do Bajkowej Akademii Super Detektywów. Z wypiekami na buziach dziewczynki przystąpiły do arcytrudnego egzaminu. A że to prawdziwe zuchy, raz dwa i już odnalazły zaginione przedmioty. Detektyw Sokole Oko zachwycony umiejętnościami naszych milusińskich zaprosił je na kolejne spotkanie. Dzień był pełen wrażeń - zmęczone dziewczynki udały się do domów, by nabrać sił i jutro stawić czoła nowym wyzwaniom. Do jutra!.

P.S. W międzyczasie w bibliotece pojawili się nowi goście - Ala i Walter. Ala okazała się bardzo pomocna w dekorowaniu lokum potwora, a Walter został mianowany mistrzem strategii detektywistycznej.