Egzotyczna podróż do Indii

2015-02-16

Pierwszy poniedziałek ferii. W bibliotece spory ruch. Wielu miłośników podróży postanowiło skorzystać z naszej oferty Last Minute. Nie zawsze trafia się taka okazja, żeby za darmo wybrać się do Indii. Ta egzotyczna wycieczka mogła dojść do skutku dzięki opowiadaniom Martyny Wojciechowskiej zamieszczonym w książce „Zwierzaki świata”. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie szczury. Jeden z nich towarzyszył nam cały czas. Na imię miał Balgir….

W bibliotece zapachniało wanilią, gałką muszkatołową, bazylią i pieprzem. Pojawiła się urocza Hinduska w sari, a wraz z nią przystojniak w turbanie. Podziwialiśmy fantazyjną hennę na rękach dziewcząt, błyszczące w słońcu Tadż Mahal i wijące się w takt muzyki kobry. Od czasu do czasu przeszła obok nas święta krowa… Długo nie zapomnimy tego fascynującego widoku, zapachu, smaku i odgłosów Indii.

.