Magiczne słowa raz jeszcze

2015-12-03

Są magiczne słowa trzy, słowa te wnet poznasz ty… - tak zaczarowany szpak, 3. grudnia br., przywitał w bibliotece dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2. I w ten oto sposób wprowadził je w temat spotkania. Po wysłuchaniu opowiadania E. Safarzyńskiej pt. Zjadacz słów czyli historia smoka Zenobiusza przedszkolaki pomagały smokowi odnaleźć trzy magiczne słowa skradzione mu przez złego skrzata. Dzieci zgłaszały różne propozycje uzdrowienia smoka. Jedną z nich, co spotkało się z aprobatą ogółu, było zamknięcie Zenobiusza w klatce i ciągłe powtarzanie mu magicznych trzech słówek. Po małych zmianach wykorzystano ten pomysł. Dzieci przystąpiły do rozwiązywania zadań, później zabawiły się w „Podaj to”. Proszę, dziękuję, przepraszam rozlegało się w całej bibliotece. Smok Zenobiusz na nowo przypomniał sobie trzy magiczne słowa i znowu w Smoczym Królestwie zapanowała radość.