Pierwszy raz w bibliotece

2015-11-03

We wtorek odwiedzili nas pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 27. Dzieci zwiedziły zakątki biblioteki - również te, które będą mogły odwiedzać kiedy podrosną. W wypożyczalni dla dzieci oglądały m.in. komiksy i opowiadania dla najmłodszych oprawione w atrakcyjne, różnokolorowe okładki. Maluchy dowiedziały się co należy zrobić, aby móc pożyczyć chociażby niektóre z tych pozycji do domu i jak dbać o książeczki. Dzieci rozwiązywały też zagadki związane z biblioteką i… bajkami. Pierwszoklasiści wiedzą już jak zapobiegać zniszczeniu książki oraz znają tytuły najpiękniejszych bajek dla dzieci. Na koniec wszyscy otrzymali zakładki z informacją o godzinach otwarcia biblioteki. Duże zainteresowanie książkami pozwala mieć nadzieję, że dzieci szybko do nas wrócą, już jako pełnoprawni, mali czytelnicy.

.