2015-11-25

Każdego roku, 25 listopada Pluszowe Misie obchodzą swoje święto. My również wraz z grupą pięciolatków z PS nr 42 postanowiliśmy uczcić ten dzień. Choć spadły pierwsze płatki śniegu, w naszej bibliotece atmosfera była gorąca. Dzieci z uwagą wysłuchały historii tej wyjątkowej maskotki oraz bajeczki o smutnym misiaczku, który wreszcie znalazł prawdziwy dom. Następnie zaprosiłyśmy przedszkolaki do wspólnej zabawy. Były zagadki ukryte w kolorowych balonach, zadania rozwijające wyobraźnię i spostrzegawczość oraz rozwiązywanie kart pracy wraz z Kubusiem Puchatkiem. Nie obyło się również bez urodzinowego tortu, który dzieci wręczały wybranym przez siebie misiom. Nasze spotkanie zakończyła zabawa przy piosence pt. Stary niedźwiedź mocno śpi. Przedszkolaki obiecały wkrótce odwiedzić naszą bibliotekę i wypożyczyć książeczki o misiach, a my wręczyłyśmy im ich podobizny i słodkie co nieco.