Jak wygląda pani Jesień?

2015-10-05

Barwne liście wiatr gdzieś niesie.
Pod drzewami chodzi jesień…
.

I właśnie 5. października br. zawitała do naszej biblioteki razem z maluszkami z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. Dzieci opowiadały o pogodzie panującej za oknem, o tym, jak należy ubierać się, kiedy słoneczko słabiej grzeje, a po wysłuchaniu opowiadania ilustrowanego kukiełkami Jak wygląda pani jesień? podziwiały skarby panującej pory roku. Zachwycone dotykały kasztanów, gałązek jarzębiny, żołędzi i kolorowych liści. A później pląsały po bibliotece naśladując lecące z drzew listki i wirujące w powiewach jesiennego wiatru oraz spadające kasztany. Na zakończenie spotkania czekało na nich jeszcze jedno zadanie. Każde z nich miało pokolorować liść i zanieść go do domu z jesiennym bibliotecznym pozdrowieniem.