Barwy jesieni

2015-10-28

28 października w naszej bibliotece odbyły się zajęcia, na których zastanawialiśmy się dlaczego jesień charakteryzuje się różnorodnością barw? Trzylatki z PS nr 42 odwiedziły bibliotekę po raz pierwszy, dlatego też nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania jej zakamarków. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. Dlaczego drzewa jesienią kolorują liście? Staraliśmy się ustalić z jakiej przyczyny drzewa iglaste nie zrzucają igieł, co to takiego „babie lato” i czy drzewa zapadają w zimowy sen? Później przedszkolaki podzieliły się na grupy. Każda z nich dostała taczkę pełną orzechów i kasztanów. Jedna grupa wybierała orzechy, druga kasztany. Na koniec zabawy dzieci, udając drzewa, zaśpiewały jesienną piosenkę. Zajęcia zakończyły się niespodzianką. Przedszkolaki otrzymały zakładki do książek w postaci kolorowych liści.