2015-01-13

„Bez babci smutno, bez dziadka nudno…”- pod takim hasłem 15 stycznia w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Uczestniczyła w nich grupa czterolatków z PS nr 5. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania O. Hejny - Zaczarowana babcia, o której później dzieci chętnie rozmawiały. Dzieliły się również informacjami na temat swoich dziadków, kształcąc w ten sposób umiejętność wypowiadania się całymi zdaniami. Zajęcia wzbogaciły zagadki i konkursy, w których dzieci rywalizowały ze sobą o zdobycie haftowanego, białego fartuszka. Jak już go zdobyły, z entuzjazmem przystąpiły do zabaw ruchowych pod nazwą- „Babciu, dziadku to dla Was” oraz do zabawy pantomimicznej - „Co robi moja babcia, co robi mój dziadek”. Na koniec przedszkolaki narysowały portrety babci i dziadka oraz razem z nami wykonały dla nich laurki w kształcie serc. Obiecały razem ze swoimi dziadkami wrócić do biblioteki, więc czekamy….