Mikołajek, Mateuszek i …

2014-09-30

30 września naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IV z SP nr 1 w Kielcach. Ze względu na przypadający w tym dniu Dzień Chłopaka rozmawialiśmy o książkach i seriach wydawniczych dla chłopców. Okazało się, że chłopcy doskonale znają książki o przygodach Mikołajka, Mateuszka czy Cwaniaczka. Zainteresowali się także książkami takich autorów jak Niziurski, Perepeczko, May czy Szklarski. Następnie dziewczynki wybrały dwóch chłopców, których uważają za najbardziej uczynnych i koleżeńskich i to oni mieli za zadanie „ubrać” Koziołka Matołka. Konkurencja ta dostarczyła nam mnóstwo śmiechu i radości. Na zakończenie każdy otrzymał kolorową zakładkę i zaproszenie do korzystania z naszej biblioteki.