Śmieciarka, koparka czy straż?

2014-09-29

29 września odwiedziła nas grupa II z PS 40. Maluszki były u nas po raz pierwszy, więc zajęcia zaczęliśmy od pokazania dzieciom biblioteki. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania Anny Perkowskiej pt. Nocna przygoda. Sympatyczny autobusik, który bał się ciemności, wprowadził nas w świat samochodów i innych pojazdów. W dalszej części zajęć dzieci odpowiadały na zagadki dotyczące środków transportu, później zaś rozmawialiśmy o przeznaczeniu różnego typu pojazdów. Na zakończenie dzieci bawiły się w zabawy ruchowe, których celem było utrwalenie zdobytych wiadomości. Nagrodą za szybką reakcję poszczególnych „pojazdów” były kolorowe cukierki, więc dzieciom trudno było się z nami rozstać. W końcu jednak przyszedł czas obiadu, więc przedszkolaki po obejrzeniu książeczek wróciły do przedszkola.