Ciąg dalszy wielkich poszukiwań

2014-09-26

Czy pamiętacie grupę roześmianych dzieciaczków, które odwiedziły nas tydzień temu? Młodzi detektywi opowiedzieli swoim koleżankom i kolegom o tajemniczej krainie zwanej Grimlandią. Nic więc dziwnego, iż w piątkowy poranek (26 września) do biblioteki zawitała kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Kielcach. Milusińscy wraz ze swoją ulubioną Panią wyruszyli tropem tajemniczego Pastuszka. Jak wieść niesie zamieszkuje on Grimlandię - baśniową krainę braci Grimm.

Bramę do niej stanowiły stronice pełne baśni. Jeden krok i już podziwiamy przepiękne krajobrazy - diamentową górę, przepiękne rzeczki i potoki, a przede wszystkim piękny zamek króla. U jego bram spotkaliśmy Pastuszka - mądrego chłopca, który potrafił udzielić mądrej odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytanie. Czy potraficie powiedzieć ile gwiazd jest na niebie, ile sekund trwa wieczność? Tak, tak, na te pytania odpowiadał nasz mały gospodarz, a kto ciekawy jak brzmią odpowiedzi niech odwiedzi zaczarowaną krainę, a przede wszystkim niech przeczyta bajkę pt. Pastuszek. Niestety nadszedł czas na powrót do biblioteki. Znowu jeden mały krok i oto już jesteśmy obok kącika naszego bibliotecznego skrzata Kacperka, który zaintrygowany wyjrzał zza regału i z uśmiechem na twarzy przywitał naszych małych podróżników. I podobnie, jak tydzień temu zaprosił ich do Kubusiowego Kącika Zabaw. Znów było głośno i wesoło - przecież kącik ten pełen jest zaczarowanych zabawek i instrumentów. Niestety nadszedł czas rozstania. Nasi milusińscy korzystając ze słonecznej pogody wyruszyli na poszukiwanie Pani Jesieni. A więc do zobaczenia.