A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Wielkie poszukiwania

2014-09-19

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie (19 września) do naszej biblioteki zawitali przemili goście - uczniowie klas I„A” i II„A” z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 37. Celem ich wizyty było odnalezienie zaginionej bajki o Pastuszku. Dzieci zamieniły się więc w grupę dzielnych detektywów i wyruszyły na poszukiwania. Wiedziały jedynie, że Pastuszek zamieszkuje krainę bajek zwaną „Grimmlandią”. Kiedy Kacperek - nasz biblioteczny skrzat -usłyszał dobrze znaną sobie nazwę, postanowił im pomóc w poszukiwaniach i ukradkiem podrzucił mapę, która zaprowadziła dzieci prosto do „Grimmlandii”.

Kiedy mali odkrywcy dotarli już do zaczarowanej krainy, bez najmniejszego kłopotu odnaleźli Pastuszka - tuż u podnóża królewskiego zamku. Okazało się, iż jest to mały, ale niezwykle mądry chłopiec. Każdemu potrafił mądrze doradzić i udzielić równie mądrej odpowiedzi na każde pytanie. Pewnego dnia stanął przed królem gotów odpowiedzieć na trzy arcytrudne pytania. Jak skończyła się przygoda Pastuszka? - kto ciekawy zapraszamy do przeczytania bajki pt. Pastuszek braci Grimm.

Pamiętacie Kubusiowy Kącik Zabaw. To tam, zmęczeni poszukiwaniami detektywi postanowili chwileczkę odpocząć. W ruch poszły wszystkie ulubione zabawki Kubusia Puchatka. Było głośno i wesoło. Niestety przed dzieciaczkami kolejne wyzwanie - wielkie sprzątanie Ziemi. Do zobaczenia wkrótce.