Wakacji tydzień drugi - V

2014-08-08

Nastał piątek. Dziewczynki zaniepokojone opóźnieniem w pracach budowlanych przybyły do biblioteki tuż po godzinie dziewiątej. Z ogromnym zapałem rozpoczęły prace przy elewacji. Szary papier zamienił się w piękną brązową cegłę. Wieżyczki na części gościnnej pomalowano na żółto i czerwono, dach zamieniono w ogromny taras widokowy. Część książęcą zwieńczyła biała baszta. Dziewczynki zadbały o wszelkie detale - okna i okienka ozdobiły barwnymi firankami, zasadziły również różane krzewy i piękną winorośl. Kacperek, jako jedyny mężczyzna podjął się prac budowlanych związanych z budową mostu zwodzonego. Z ogromną dokładnością układał kostkę brukową, instalował elementy podnoszące. Jeszcze tylko prace porządkowe i zamek gotowy. Jutro skoro świt wyruszy w podróż do Bajkolandii, gdzie czeka na niego stęskniona czarownica Buba. I tak upłynął nam ostatni dzień wakacyjnych spotkań w bibliotece. Zwieńczeniem było wręczenie pamiątkowych dyplomów, które przypominać będą o fajnej zabawie. Smutno jest się rozstawać, ale mamy nadzieję, że nasze milusińskie o nas nie zapomną i będą nas odwiedzać. Czekamy i do zobaczenia. P.S. Czy pamiętacie białą basztę w części książęcej - kilka dni temu przeszła niewielką modernizację. Nie zdradzimy szczegółów technicznych, ale obwieszczamy, iż zamieszkała w niej narzeczona królewicza - Roszpunka.