Wakacji tydzień drugi - IV

2014-08-07

Czwartkowy poranek upłynął nam na poszukiwaniu odpowiednich materiałów. Wszystko przez naszego bibliotecznego skrzata - Kacperka, który gościł w zaczarowanej bibliotece Bajkolandii. Okazało się, że jego kuzyn potrzebuje naszej pomocy. Już niedługo urodziny Bulby - młodziutkiej czarownicy, która marzy o przepięknym zamku dla swoich lalek. Kacperek zaoferował więc pomoc. Wiedział, że nasze dziewczynki doskonale poradzą sobie z tym wyzwaniem. Wrócił do naszej biblioteki i rozpoczęło się wielkie poszukiwanie i planowanie. Panie bibliotekarki gromadziły potrzebne drobiazgi - pudełka, szary papier, rolki po ręcznikach kuchennych i inne ekologiczne produkty. A Kacperek wertował książki w poszukiwaniu odpowiedniego wzorca. Równo z wybiciem godziny dziesiątej, siódemka dzielnych miłośniczek biblioteki stawiła się gotowa do nowych wyzwań. Budowa zamku pozostała naszą słodką tajemnicą. Dziewczynki zafascynowane grami planszowymi postanowiły spróbować swoich sił w grze pt. „Remik słowny”. Znajomość gramatyki i ortografii to podstawa udanej zabawy. Nie uwierzycie ale nawet mała Gabi podjęła wyzwanie i samodzielnie układała wyrazy. Choć wszystkie dziewczynki bardzo się starały, to szczęście dopisało Joasi - ona została mistrzem słowotwórstwa. Milusińskie zaniepokoiła cisza panującą w kąciku Kacperka, dlatego też postanowiły poznać przyczynę tego stanu rzeczy. Cichutko podeszły i usłyszały rozmowę skrzata z kuzynem. I tak tajemnica przestała być tajemnicą. Dziewczynki ochoczo zabrały się do budowy zamku. Kacperek przedstawił pomysł, a małe architektki rozpoczęły jego realizację. Grupy budowlane zamieniały stare pudełka w gotowe elementy budynku. Powstała część królewska, część książęca i oczywiście część gościnna. Jeszcze wieże, baszta, most zwodzony i zamek prawie gotowy. Niestety pogoda pokrzyżowała nasze zamiary. Ulewny deszcz przerwał prace - ale głowy do góry, jutro nowy dzień i miejmy nadzieję, że pogoda dopisze. Do zobaczenia jutro.