Wakacji tydzień drugi - III

2014-08-06

Nadeszła środa - kolejny dzień wakacyjnych spotkań. Punktualnie o dziesiątej pojawiła się nasza dziewczęca siódemka. Pierwszym zadaniem z jakim spotkały się nasze milusińskie był Quiz wiedzy o zwierzętach. Pytania były podchwytliwe - niektóre łatwe, inne przysporzyły kłopotów. Oto kilka: jak długie może być pióro pawia, czy gawra to legowisko lisa, czy konik morski jest ssakiem? Jeżeli nie znacie odpowiedzi polecamy kilka książek, w których je znajdziecie. A są to: Leksykon przyrodniczy: ssaki, Mała księga zwierząt oraz Zwierzaki świata Martyny Wojciechowskiej. Pierwsze miejsce zajęły Zuzia i Joasia, zdobywając jednakową liczbę punktów. Nie była to jedyna atrakcja konkursowa tego dnia. Gdy tylko ustaliliśmy skład drużyn dziewczynki przystąpiły do wielkiego rozwiązywania krzyżówki. Jak przystało na zabawę w bibliotece wszystkie hasła związane były z książkami i ich bohaterami. Zwyciężyła drużyna w składzie: Julia, Joasia, Natalia i Ola. Na rozwiązanie krzyżówki i odgadnięcie hasła potrzebowały dokładnie trzech minut (drużyna Zuzi uzyskała czas gorszy o 20 sekund), a brzmiało ono „Wakacje w bibliotece”. Pamiętacie wczorajsze butelkowe cudeńka? Dziś pora na ciąg dalszy zabawy. Wraz z dziewczynkami wybrałyśmy się na dno oceanu. Tu pośród barwnych koralowców zamieszkała rodzinka „O” - czyli wesołe stadko ośmiornic. Każda inna, każda bajecznie kolorowa, a przede wszystkim ekologiczna. Do wykonania takiej ośmiornicy (choć zdradzę wam, iż jeden z członków rodziny posiadał aż 13 ramion) potrzebna jest tylko pusta butelka, trochę kolorowego papieru i okleiny, ale najważniejsza jest pomysłowość i własna inwencja. Zabawa okazała się przednia. Z minuty na minutę pojawiał się nowy członek rodziny. Gdy rodzinka „O” była już w komplecie w odwiedziny zawitali goście - przemiły kotek oraz słodki niedźwiadek. I znowu pomysł okazał się super. Dziewczynki zadowolone, recykling wykonany - więc pora powiedzieć do zobaczenia jutro.