Wakacji tydzień drugi - I

2014-08-04

W poniedziałek do biblioteki zawitały roześmiane dziewczynki - Gabrysia, Zuzia, Ola, Julia, Natalka i Joasia. Jak przystało na prawdziwe zawodniczki, milusińskie postanowiły rozegrać partyjkę ulubionego „Chińczyka”. Utworzono dwie drużyny i przystąpiono do gry. Była ona bardzo emocjonująca. W drużynie Zuzi, najmłodsza Gabi już od samego początku objęła prowadzenie, natomiast Natalka raz za razem zbijała pionki pani Ani. Wytrwałość popłaca i tak mistrzyniami zostały Gabrysia i Natalka. Gdy opadły emocje związane z wyprawą do krainy „Planszolandii” za namową bibliotecznego skrzata Kacperka postanowiłyśmy zrobić coś z niczego. I tak w ruch poszły styropianowe tacki, farby i oczywiście dziecięca wyobraźnia. Kilka ruchów ołówkiem i białe tacki zamieniły się w gotowe projekty obrazów. Teraz kolej na wielkie malowanie. Wprawne rączki raz dwa poradziły sobie z tym zadaniem. I tak powstały: barwny bukiet, Sowa - mądra głowa, kot Mruczysław oraz letnia panorama. Niestety czas płynie bardzo szybko i musiałyśmy się pożegnać. Ale tylko na kilkanaście godzin - bo jutro jest nowy dzień i nowe wyzwania.