Wakacje, ach wakacje - IV

2014-07-17

W czwartkowy poranek do biblioteki zawitały nie tylko Gabi, Zuza i bliźniaczki, ale również „rodzynek” w damskim gronie, Kuba. Wszystkich zebranych od razu zainteresowały materiały zgromadzone na stolikach. A były to: papierowe talerze, magiczny klej i oczywiście kolorowe papiery. Pani Agata, pomysłodawczyni zabawy wyjaśniła po co to wszystko. Na buźkach milusińskich pojawiły się uśmiechy - bo papierowe zoo to wspaniały pomysł. A więc do dzieła. Nożyczki, farby, trochę cierpliwości i zwierzęta gotowe. W bibliotecznym zoo zamieszkały: cętkowana żyrafa, łaciata krówka, miś panda, lew z rozwianą grzywą, słoń z ogromnie długą trąbą, kocur i nie dacie wiary - mały smoczek. A Kuba? Jak przystało na miłośnika zwierząt morskich stworzył własne oceanarium, w którym zamieszkały: pirania, konik morski i żółw. Prace były nieco wyczerpujące, dlatego też milusińscy postanowili nieco odpocząć oddając się swoim ulubionym zabawom. I tak dziewczynki rozpoczęły trening przed jutrzejszym konkursem gry w „Chińczyka”, a rodzynek Kuba z wielką pasją zajmował się swoim wirtualnym ogrodem zoologicznym. Niestety znowu musieliśmy się pożegnać. Do zobaczenia jutro!.