Wakacje, ach wakacje - I

2014-07-14

14 lipca br. rozpoczęliśmy cykl spotkań zorganizowanych w ramach „Akcji Lato”. Tego dnia zawitała do nas grupa najwierniejszych fanów biblioteki. A były to: Gabrysia, Zuzia, Ola oraz Julia. Jak przystało na „weteranki” zabaw w bibliotece, dziewczynki postanowiły rozegrać małą partyjkę słynnego „Chińczyka”. Gdy z wielkim zapałem pokonywały kolejne wiraże, do biblioteki zawitali niespodziewani gości, a mianowicie Nadia, Borys, Kuba oraz Mateusz. Idąc za przykładem dziewczynek i oni postanowili spróbować swoich sił w grach planszowych. I tak Kuba udał się do Stumilowego Lasu, a Borys wraz z Mateuszem walczyli z zasadami gry w warcaby. Rozgrywki przebiegały z wielkimi emocjami. Raz za razem zmieniali się liderzy. Gdy dobiegły końca poznaliśmy nowych mistrzów - Zuzię, super mistrzynię „Chińczyka”, Kubę, super grzybiarza i Mateusza, mistrza warcab. Aby nieco wyciszyć naszych milusińskich z Planszolandii udaliśmy się do Akademii Sztuk Pięknych. Przy pomocy kredek dzieciaki wyczarowały przepiękne, kolorowe portrety ulubionych postaci z bajek. I tak powstały portrety Arielki, Królewny Śnieżki, Nemo i wiele innych. Niestety nadszedł czas rozstania. Ale nie na długo. Już jutro nowy dzień i nowe wyzwania.