A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Tajemnicze Wyprawy. Literkowo

2014-06-04

4. czerwca, w ramach obchodów Tygodnia Głośnego Czytania, odbyła się kolejna tajemnicza wyprawa. Tym razem Przedszkoludki z PS nr 29 w Kielcach wybrały się do krainy zwanej Literkowo i jej stolicy Abecadłowa - małego miasteczka, które leży za siódmą górą i rzeczką. Dzielne Przedszkoludki wędrowały jego uliczkami. Podziwiały wysokie bloki i kamieniczki wykonane z liter. W kolorowym (w kształcie litery B) domku tuż przy parku mieściła się biblioteka. Jak w każdej bibliotece, półki i regały wypełniały wspaniałe książeczki - pełne bajek i wierszyków. To prawdziwy raj dla miłośników czytania. Nagle przez okienko wpadł psotny wiaterek i:.

Elementarz z półki spadł. A tam w środku abecadło z przerażenia całkiem zbladło! Nic dziwnego: A zaspane, B bez bluzki, C zmieszane, D w basenie, E w łazience, F faktycznie myje ręce, G golutkie, H w szlafroku I i J szukają kropek (…) U ma urlop, W na wczasach, Y na obiad gości sprasza, Z krzyczy: „Zamykamy! Jutro, jutro się poznamy! .

Co tu robić? Potrzebna pomoc by zrobić porządek. Nasi milusińscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy. W ruch poszły szufelki, szczotki oraz wory i kuferki. Raz, dwa i już posprzątane. Teraz kolej na wielkie czyszczenie. Każde z dzieci ”zaopiekowało się„ jedną literką. Kolorowe kredki, zdolne rączki i dobre chęci - i abecadło będzie jak nowe. Z minuty na minutę literki nabierały kolorów, a wesołe wierszyki bawiły naszych milusińskich. Prace porządkowe dobiegły końca i nadszedł czas pożegnania i powrotu do przedszkola. Mamy nadzieję, że wkrótce znów odwiedzimy Abecadłowo i zaczarowaną bibliotekę. A więc do zobaczenia. P.S. Odnowione literki zamieszkały w książeczce pt. Abecadłowo: wierszyki o literkach.