A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Tajemnicze wyprawy - Rekordowo

2014-06-02

2. czerwca rozpoczęliśmy Tydzień Głośnego Czytania. Tegoroczny nosi tytuł „Tajemnicze wyprawy Przedszkoludków”. Pierwsza wyprawa jaką zaplanowaliśmy wyruszyła z Kielc do Rekordowa. Odbyliśmy ją z grupą przedszkoludków z Przedszkola Samorządowego nr 22.

W miejscowości Rekordowo mieszka imć pan Guinness, który w swojej księdze zapisuje co następuje : kto najwyższym jest człowiekiem, kto jest jego przeciwieństwem, który budynek jest najwyższy, które zwierzę jest najszybsze i wiele innych ciekawych rzeczy. Przedszkoludki poprosiły pana Guinnessa, aby pozwolił im zajrzeć do owej tajemniczej księgi. Rozpoczęło się wielkie przeglądanie. Dzieci poszukiwały nietypowych rekordów. Lektura książki okazała się kopalnią wiedzy z różnych dziedzin życia. Które zwierzę posiada największy nos na świecie, które serce bije najwolniej, które owady potrafią najwyżej latać, który kwiat jest największy na świecie? To tylko niektóre pytania z tej cudownej książki. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi koniecznie do niej zajrzyjcie. Zafascynowane przedszkoludki postanowiły ustanowić nowy rekord. Co mogą takie małe szkraby? Z pomocą przyszedł sam pan Guinness - podpowiedział milusińskim, by ustanowiły rekord „łapkowania” (dla niewtajemniczonych to odbijanie małych rączek na arkuszu papieru). Pomysł przypadł dzieciom do gustu. Na wielkim białym kartonie z minuty na minutę pojawiały się kolejne łapcie - jedna koło drugiej. Gdy arkusz został zapełniony odbyło się wielkie liczenie. Komisja powołana przez gospodarza jednocześnie uznała ustanowienie nowego rekordu. Oficjalny zapis głosi:.

Przedszkoludki z grupy IV Przedszkola Samorządowego nr 22 w Kielcach ustanowiły rekord w „Łapkowaniu” z liczbą 33 odbić Co własnoręcznym podpisem potwierdzam Pan Guinness..

Dzieci zadowolone z wizyty w Rekordowie powróciły do rodzinnych Kielc i natychmiast rozpoczęły planowanie kolejnej tajemniczej wyprawy. P.S. Książka o której mowa to Nie do wiary! Fascynujące rekordy świata. Szukajcie jej w zaprzyjaźnionych bibliotekach. Polecamy!                                                                                                                         Przedszkoludki.