Krasnoludki są na świecie?

2014-06-13

13 czerwca odwiedziła nas grupa 0a ze SP nr 33. Dzieci były u nas po raz pierwszy, więc zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania ich z biblioteką. Następnie rozmawialiśmy o krasnoludkach i skrzatach oraz czytaliśmy fragmenty książek, w których te małe istoty występują. Uczniowie dowiedzieli się, że krasnoludki robią różne psoty i figle niegrzecznym dzieciom. Nasi goście zarzekali się jednak, że są grzeczni i żadne krasnale nigdy im na złość nie zrobiły. I co się wtedy okazało? Że niegrzeczne były panie bibliotekarki i jakiś psotny krasnal w bibliotecznych książkach pozmieniał treść bajek! W rezultacie kot w butach przyszedł do chatki zbudowanej z piernika, Pinokio zjadł miód Kubusiowi Puchatkowi, brzydkie kaczątko zawitało do chatki babci Czerwonego Kapturka a Koziołek Matołek zatrzymał sanie Królowej Śniegu… Całe szczęście, że nasi goście świetnie znali bajki i pomogli nam zrobić porządek w pomieszanych bajkach… Potem w nagrodę dzieci mogły wykazać się krasnalim sprytem w grze piłeczkami i odnaleźć skrzaty ukryte pod grzybkami.