A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Wielkie bajanie

2014-05-29

Jest taka dziwna kraina, którą poznajemy w dzieciństwie. To kraina baśni zaludniona najróżniejszymi postaciami. Mieszka tam Kot w butach, Calineczka, maleńkie elfy i wiele, wiele innych postaci. Właśnie do tej cudownej krainy, w dniu 29 maja wybrała się grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Milusińscy wyruszyli na poszukiwania swojego nowego przyjaciela - Misia Uszatka, który zaprosił dzieci na wspólny podwieczorek. W trakcie wędrówki napotkały tęczowy most nad rzeką pełną czekolady, zaczarowany las, w którym na drzewach rosły ogromne cukierki. Kręta droga wiodła poprzez dziwne zakątki. Jednym z nich był zakątek zwany Wierszolandią. To miejsce, gdzie na ławeczkach odpoczywały wierszyki. Na jednej przysiadł Leń - tak, tak ten sam, który „nic nie robi cały dzień”. Tuż obok przysiadł jeż. Nie był to zwyczajny jeż, lecz jeż spod miasta Zgierza, który wędrował w poszukiwaniu swojej rodziny. A było to tak:.

Był sobie jeż kolczasty, co czesał się na jeża i mieszkał pod jeżyną w pobliżu Zgierza. Ponieważ w okolicy nie było żadnych jeży, jeż nie miał się z kim bawić i nie miał komu zwierzyć. (kto ciekawy, jak przebiegała podróż i poszukiwania niechaj zajrzy do książeczki Przygody jeża spod miasta Zgierza).

Po chwili odpoczynku dzieci wyruszyły w dalszą podróż. Tuż za Wierszolandią swoje podwoje otworzyła Akademia Małych Artystów. Milusińscy postanowili przygotować Uszatkowi niespodziankę - piękny portret. W ruch poszły pędzle i kredki. Z minuty na minutę obrazy nabierały kolorów. Każdy był inny, niepowtarzalny. Jeszcze tylko piękne ramki i gotowe. Wyruszamy w dalszą drogę. A tu niespodzianka - Uszatek zaniepokojony nieobecnością dzieci wyszedł im na spotkanie. Teraz już bez kłopotów milusińscy dotarli do misiowego ogródka. Tam na pięknie zastawionych stołach miś przygotował słodki poczęstunek - pyszne ciasto i sok owocowy. Prezent przygotowany przez przedszkolaków bardzo spodobał się misiowi - dlatego też poprosił o wspólne zdjęcie. Niestety nadszedł czas pożegnania i powrotu do przedszkola. Uszatek obiecał, iż odwiedzi swoich przyjaciół - a więc do zobaczenia w Kielcach.