Moja książeczka

2014-05-27

Wtorkowy poranek, 27 maja w naszej bibliotece rozpoczął się niecodziennie. Biblioteczny skrzat Kacperek od samego rana urządzał wielkie porządki w dziale dla dzieci. Nie chciał zdradzić przyczyny tego stanu rzeczy. Sprawa wyjaśniła się tuż przed godziną 10. Wtedy to w drzwiach stanęła grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. Okazało się, że nasz sprytny skrzat zaprosił dzieci by pochwalić się pięknymi książeczkami. Mali goście wykazali się ogromną wiedzą na temat biblioteki. Wiedzieli, jak należy zachowywać się w bibliotece, jak obchodzić się z książkami. Wiedza wiedzą, ale zabawa z książką to podstawa. Rozpoczęliśmy wielkie czytanie. Mali słuchacze wybrali dwie książki Agnieszki Frączek - Berek literek - czyli psoty od A do Z i Przedszkoludki : 100 radości i 2 smutki. Spośród wielu wierszyków najbardziej podobały się: o Łamadze, który pięć razy dziennie wpada w opały!, o jamniku, który biega za ogonem - w jedną… w drugą… w trzecią stronę i o wygimnastykowanym języku, który również na to liczy, że ktoś zechce go poćwiczyć (…) Skacze w górę przez minutkę, zwija się w zgrabniutką tubkę, robi mostki, skłony robi… to dopiero aerobik! (każdego odważnego zapraszamy do wspólnej gimnastyki).

Tradycją spotkań z milusińskimi jest wielkie kolorowanie. Tym razem dzieciaki przy pomocy kredek postanowiły wyczarować najbardziej kolorowy księgozbiór - i tak książeczki o wróżkach przywdziały błękitne okładki, te o przygodach zwierzątek mieniły się kolorami tęczy, a te o dinozaurach przywdziały brązowe. Każda z książeczek była wyjątkowa. Niestety i przedszkolaki mają obowiązki, nadszedł więc czas pożegnania. Do zobaczenia.

P.S. Nasi goście za namową Kacperka odwiedziły również Kubusiowy Kącik Zabaw.