Dzień Matki

2014-05-22

W słoneczny, czwartkowy poranek, 22 maja do naszej biblioteki zawitała roześmiana grupa przedszkolaków z grupy IV z Przedszkola Samorządowego nr 29 w Kielcach. Dzieci przybyły tu, aby wśród wielu książeczek odnaleźć te z najpiękniejszymi wierszami o mamie. Wybierały, przeglądały i …postanowiły wykorzystać kilka spośród nich w laurkach. Wierszyki, które wybrała większość milusińskich to Mamo! Danuty Gellnerowej oraz Dzień Matki Ireny Laris. Oto ich fragmenty:.

Mamo! Dam ci dziś piękny kwiatek i wstążkę na dodatek. Dam ci złoty pierścionek, na górce mały domek, ogródek malowany (…) Dam ci słonce nad domem, słońce - złotą koronę. I dam ci księżyc, wiesz? I jeszcze… co tylko chcesz… Idziemy w dzień słoneczny poprzez łąki kwieciste. Śpiewamy. Robimy bukieciki uroczyste - dla mamy. Kwiat polny, najpiękniejszy, z zielenią połączymy… zwiążemy tylko wstążką, naszym mamom wręczymy - od serca. .

Życzenia wybrane - czas na przygotowanie laurek. Białe arkusze, ale co dalej? Z pomocą przybył biblioteczny skrzat Kacperek. Z wielką wprawą ze starych gazet wyczarował przepiękne barwne kwiaty, serduszka i inne ozdoby. Nieco zaskoczone dzieci przystąpiły do wielkiego wyklejania. Tu kwiat, tam serce, a tuż obok kolorowa tęcza - tak powstawały bajeczne arcydzieła. Każde inne, każde wyjątkowe. Małych artystów rozpierała duma, bo po raz pierwszy wykonywali „eko” laurki. Gdy prace dobiegły końca milusińscy poprosili o wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Niestety speszony Kacperek umknął do swojego cichego zakątka. Dzieci podziękowały za pomoc i super zabawę. Obiecały wkrótce ponownie nas odwiedzić.