Tydzień Bibliotek

2014-05-13

W Tygodniu Bibliotek grupa sześciolatków ze Szkoły Podstawowej nr 31 wysłuchała książeczki z serii Czytamy z Franklinem pt. Franklin czyta kolegom. Dzieci, tak jak Franklin, umieją „już sobie zawiązać buty”, bardzo też lubią jak ktoś im czyta. Wiele z nich przychodzi do naszej biblioteki wypożyczać książki. Każde ma też swojego ulubionego bohatera, o którym opowiedziało nam na spotkaniu. Testem sprawdzającym bajkową wiedzę dzieci były zagadki. Po ich wysłuchaniu musiały odnaleźć ilustrację z postacią lub przedmiotem z nią związanym. Potem każde kolorowało postacie ze znanych im bajek. Po złączeniu wszystkich kartek powstała książka „Nasze ulubione bajki”, która miała być zaprezentowana rodzicom na wywiadówce.