Eko-ludki chronią Ziemię

2014-04-28

28 kwietnia w naszej bibliotece odbył się ekologiczny konkurs „Eko - ludki chronią Ziemię”, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IIIa SP nr 34. Spotkanie zorganizowane z okazji „Dnia Ziemi”, które tradycyjnie przypada 22 kwietnia przewidywało wiele atrakcji. Jedną z nich była wystawka ekologiczna poświęcona naszej planecie i całej przyrodzie, która stała się natchnieniem dla dzieci do twórczej ekologicznej zabawy. Dzieci zostały podzielone na drużyny: „Świstaków”, „Żubrów” i „Wiewiórek”. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwsze zadanie polegało na wylosowaniu zestawu składającego się z 4 pytań dotyczących ekologii. Drugi etap polegał na rozwiązaniu łamigłówki ekologicznej, posegregowaniu śmieci i wrzuceniu ich do odpowiednich pojemników. W ostatniej części konkursu należało się wykazać kreatywnością. Uczestnicy mieli zaprojektować, wykonać i zaprezentować stroje ekologiczne. Uczniowie niczym profesjonalni modele maszerowali w fantazyjnych ubraniach, dostarczając nam wielu niezapomnianych wrażeń. Jury oceniało pomysłowość, oryginalność i wkład włożony w wykonanie strojów oraz ogólną wiedzę dzieci z zakresu ekologii. Za poszczególne zadania można było otrzymać od 0 do 2 punktów. Najlepsze projekty zostały nagrodzone cennymi książkami, ufundowanymi przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Kielce, natomiast wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody - niespodzianki.