Śledzimy wiosnę

2014-04-15

15 kwietnia w naszej bibliotece na dobre zagościła WIOSNA. Przywitały ją dzieci ze SP nr 34, które próbowały wyśledzić tę uroczą porę roku. Zajęcia rozpoczęły się „wiosenną zagadką” oraz rozpoznawaniem jej zwiastunów. Następnie odczytaliśmy telegram od Pani Wiosny, która obiecała odwiedzić naszą bibliotekę pod warunkiem, że dzieci poprawnie rozwiążą wszystkie przygotowane dla nich zadania. Rozwiązały więc zad. nr 1 „Śledzimy wiosnę”, następnie zad. nr 2 „Powrót ptaków”, a na koniec krzyżówkę „Co wiesz o bocianie?”. Zajęcia zakończyła praca plastyczna polegająca na wykonaniu przez naszych gości wiosennych kwiatów, którymi przywitały śliczną Panią Wiosenkę. Było wiosennie, pachnąco i tanecznie. Oj działo się, działo….