Wiosna na scenę!

2014-03-25

Najpiękniejsza pora roku zagościła u nas na dobre, przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. 25 marca postanowiliśmy wraz z dziećmi z PS nr 4 przywitać ją bardzo uroczyście, jednocześnie zaś uczcić zbliżający się Międzynarodowy Dzień Teatru. W ramach „Godziny z teatrem” przygotowaliśmy dla maluchów scenkę opowiadającą o Mai poszukującej wiosny. Następnie wspólnie stworzyliśmy prawdziwą scenografię do przedstawienia, przedszkolaki zaś próbowały wcielić się w role mieszkańców łąki, motylków, biedronki, polnego konika, żabki czy bociana, w czym pomogły im rekwizyty niczym z „teatralnej” garderoby. Pojedynek chórów bocianów przeciwko żabkom urozmaicił naszą zabawę, a zagadki Pana Bociana przysporzyły wiele śmiechu. Wszystko odbyło się w rytm melodii „Kle kle boćku”. Na zakończenie nieco już zmęczeni aktorzy stworzyli własnoręcznie piękne wiosenno-rzodkiewkowe kukiełki, a potem obdarowani lizakiem za wzorowe zachowanie podczas wizyty w biblioteko-teatrzyku pomaszerowali z powrotem do przedszkola, obiecując, że będą nas odwiedzały częściej.

.