Zabawy z Koziołkiem Matołkiem

2014-03-10

10. marca br. z okazji XXII Tygodnia Kultury Języka odwiedziła naszą bibliotekę grupa pięciolatków z filii Przedszkola Samorządowego nr 2. Tematem spotkania była twórczość dla najmłodszych Kornela Makuszyńskiego. Po przeczytaniu fragmentu 120 przygód Koziołka Matołka okazało się, że dzieci doskonale znają naszego bohatera i cel jego podróży. Zachęciło to małych gości do „wędrówki” tropem dzielnego koziołka. Jednak, aby dotrzeć do Pacanowa trzeba było wykonać określone zadania. Na początek podróży należało skompletować plecak wędrowca. Kiedy tobołek spakowano, kolejną konkurencją było odnalezienie smakołyku Matołka. A potem odbył się konkurs beczenia. Wszyscy jego uczestnicy wspaniale naśladowali głos koziołka i po całej bibliotece rozniosło się urocze bee. Po quizie będącym sprawdzianem ze znajomości przygód naszego bohatera dzieci mogły już ostatecznie przystąpić do pokonania pełnej przygód i perypetii drogi do Pacanowa. Były to konkurencje sportowe zakończone celnym rzutem podkowy do kolorowego kosza. I tak zakończyła się nasza przedszkolna podróż z Koziołkiem Matołkiem.