Nasz Koziołek mądra głowa

2014-03-10

W dniu 10 marca naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. II ze SP nr 34. Zajęcia odbyły się pod hasłem „Nasz Koziołek mądra głowa… czyli wędrówki po świecie z Koziołkiem Matołkiem” na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego - 120 przygód Koziołka Matołka. Spotkanie rozpoczęło się od zabawy ruchowej. Wybrana grupa uczniów poszukiwała głównego bohatera w zakamarkach naszej biblioteki, następnie staraliśmy się dokonać jego charakterystyki. Rozmawialiśmy również o przygodach Koziołka, tych śmiesznych i tych tragicznych, powędrowaliśmy z Nim do krajów, które przemierzył w poszukiwaniu Pacanowa i wspólnie odnaleźliśmy Pacanów na mapie. Następnie dzieci przystąpiły do zadań, które były punktowane. Dzielnie odpowiadały na pytania związane z treścią książki, sprawnie rozwiązały krzyżówkę i dopasowały tekst do poszczególnych historyjek obrazkowych. Zwycięska drużyna została nagrodzona oklaskami. Na zakończenie spotkania uczniowie pokolorowali obrazek Koziołka Matołka i otrzymali nagrodę w postaci baloników. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali często odwiedzać naszą bibliotekę.