Happy Birthday

2014-02-07

Nadszedł dzień urodzin Kacperka. Do biblioteki zawitali nowi goście - Natalia, Julia i Ola. W arkana bibliotecznych ferii dziewczynki wprowadziła Gabrysia. Już na dzień dobry nasze milusińskie rozegrały partyjkę „grzybobrania”, ale tym razem mistrzynią została Natalka. Z wypiekami na buziach, wysłuchały kolejnych opowieści o przygodach Malutkiej Czarownicy (która okazała się czarownicą o wielkim i dobrym serduszku) - zainteresowanych odsyłamy do książeczki Otfrieda Preusslera. Następnie przyszedł czas na kontynuację przygotowań do urodzinowej imprezy Kacperka. Jubilat wybrał się do fryzjera, by z piękną nową fryzurą witać zaproszonych gości. My w tym czasie postanowiłyśmy wykonać barwne witraże, które ozdobią ściany w zakątku skrzata. Wykonywanie witraży to nie łatwa sprawa, ale w zaczarowanej bibliotece wszystko jest nieco łatwiejsze. Dziewczynki z oddaniem wykonywały swoje prace, które z każdą minutą nabierały kolorów i kształtów. Mała Gabrysia postanowiła pomóc Malutkiej Czarownicy i przygotować słodziutkie ciasteczka. Z pomocą przyszedł jej internetowy, ekspresowy kurs pieczenia. Efekt był zaskakujący - ciasteczka były przepyszne. Tuż przed 14 do biblioteki zawitali goście Kacperka. Zaczęła się zabawa na 102. Kacperek bardzo ucieszył się z nowych książeczek i witraży, które zawisły na ścianie jego domostwa. A czy tort i ciasteczka smakowały? To już pytanie do gości i samego jubilata.