Kacperek

2014-02-06

W czwartkowy poranek zawitała do Nas fanka ferii w bibliotece - mała Gabrysia. Pierwszą atrakcją, jak każdego ranka, była „Planszolandia”. Rozegrałyśmy partyjkę „Chińczyka”, odwiedziłyśmy Polly i Kubusia Puchatka w jego Stumilowym Lesie (w którym, w środku zimy rosną piękne okazy grzybów). Zmęczone wędrówką odpoczęłyśmy w chatce Malutkiej Czarownicy. Miła gospodyni pokazała nam kilka czarodziejskich sztuczek (m.in. zaczarowany przepis na tort urodzinowy). To był prawdziwy strzał w dziesiątkę, bowiem nasz biblioteczny skrzat Kacperek obchodzi jutro 125 urodziny. Po powrocie do biblioteki postanowiłyśmy przygotować dla niego niespodziankę - piękne torby pełne prezentów. Do naszej grupy dołączyła Zuzanka, a Nasz jubilat zaszył się w kąciku i rozpoczął przygotowania do urodzinowego spotkania. Tort wyczarowany przez Malutką Czarownicę był już gotowy, więc tym bardziej ochoczo rozpoczęłyśmy pracę. Ze zwykłej papierowej torby, przy pomocy zaczarowanych nożyczek, magicznego kleju wyczarowałyśmy prawdziwe cudeńka. Gabrysia w swojej umieściła również przepiękną koronę dla króla naszej biblioteki. W ostatniej chwili zdążyłyśmy umieścić w nich niespodzianki (oczywiście były to książki) i schować przed Kacperkiem, który zaintrygowany wrzawą wyjrzał ze swojego zakątka. Reszta dnia upłynęła nam na wspaniałej zabawie i przygotowaniach do urodzinowego spotkania. A więc do jutra.