A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Przerwa na czytanie

2014-02-03

I oto rozpoczęły się ferie. Za oknem biały śnieg i srogi mróz, a w naszej bibliotece wspaniała atmosfera. Wraz z wybiciem godziny 10.00 do biblioteki zawitały, nasza ulubienica Gabrysia i jej nowa koleżanka Ola. Dziewczynki okazały się fankami gier planszowych i prawdziwymi mistrzyniami „Chińczyka”. I ani biblioteczny skrzat Kacperek, ani pani bibliotekarka nie dali rady ich pokonać. Podobnie było w trakcie spotkania z Czerwonym Kapturkiem i Kopciuszkiem (bohaterkami nie tylko bajek ale i gier planszowych).

Gdy opadły emocje związane z turniejem „Planszolandia” dziewczynki postanowiły wyczarować małe cudeńka z zaczarowanych „plastokulek”. W ruch poszły zdolne rączki i bujna wyobraźnia. I tak powstały: dziesięcionoga, mała panda, przepiękny kwiat i tajemnicze budowle. Po zakończeniu prac plastycznych Kacperek postanowił zaprosić do naszej biblioteki Malutką Czarownicę. Z wypiekami na buźkach dziewczynki wysłuchały opowieści o jej przygodach. A wszystko zaczęło się tak:.

Była sobie Malutka Czarownica. Miała dopiero sto dwadzieścia siedem lat (…) Mieszkała w zaczarowanej chatce, w głębi lasu. Każdego dnia spędzała kilka godzin ćwicząc sztukę czarowania… (zainteresowanych odsyłamy do lektury książeczki pt. „Malutka Czarownica”).

Historia opowiadana przez naszego gościa była niesamowita, dlatego postanowiliśmy zaprosić go na kolejne spotkanie. Kolejną atrakcją dla naszych milusińskich była „chwilka” spędzona na grach komputerowych. I tym razem dziewczynki wykazały się wielkim kunsztem. Bez problemów zajęły się kreowaniem najnowszych kolekcji modnych ubrań. Wspólnie spędzony czas upłynął bardzo szybko. Nadszedł czas pożegnania - ale tylko do jutra.