Wielki recykling

2014-02-11

Wtorkowy poranek w bibliotece rozpoczął się dość nietypowo. Żwawym krokiem wmaszerowała gromadka dzieciaków. Byli to: Gabrysia, dwie Natalki, Zuzanka, Julcia, Patrycja i „rodzynek” Karol. Jak zwykle na dzień dobry w ruch poszły gry planszowe. Tym razem rywalizacja odbywała się w grupach. Rozegrano następujące konkurencje: chińska wędrówka, poszukiwania Kota w butach, wielkie zakupy z Polly i wybory Miss. Szczęście dopisało Karolowi i Natalce. Gdy opadły emocje postanowiliśmy zrobić coś z niczego czyli „wielki recykling”. Do czego przydadzą się rolki po papierze toaletowym? Powiecie, że można z niego zrobić kota, psa lub inną postać. My postanowiliśmy wykonać kompozycję przestrzenną. Z pociętych rolek wykonaliśmy rozetki, pomalowaliśmy je, a ich wnętrza mali artyści wypełnili bibułkowymi kuleczkami. Praca wymagała zarówno cierpliwości, jak i dokładności. Gdy wszystkie rozetki były już gotowe umieściliśmy je w „suszarce”. Tak zakończył się pierwszy etap wykonywania naszej kompozycji. Tuż przed zakończeniem naszego spotkania pojawiła się Malutka Czarownica, którą Kacperek zaprosił na popołudniową herbatkę. Jak zwykle podzieliła się z nami swoją najnowszą opowieścią o niezwykłym spotkaniu w Zaczarowanym Lesie. Zmęczone, ale i zadowolone dzieciaki pożegnały się i zapowiedziały swoją wizytę już w najbliższy czwartek. A więc do zobaczenia.

P.S. Dla małej Patrycji była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego też z wielkim zainteresowaniem przeszukiwała regały w poszukiwaniu tej jednej jedynej książeczki.