Ferii tydzień drugi

2014-02-10

Jak najlepiej rozpocząć nowy tydzień? Oczywiście od wizyty w naszej bibliotece, gdzie na milusińskich czekają niespodzianki. Tak też było w poniedziałek, kiedy to strawiły się: Gabrysia, Zuzanka, Natalia i Julka. Biblioteczny skrzat Kacperek odwiedził w zeszłym tygodniu zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy „Biedronek”, które poprosiły go o pomoc w wielkim malowaniu. Na ścianie „zamieszkać” miały biedronki. Zachwycony tym pomysłem postanowił zrealizować ich marzenie. Przygotował zestaw biedronkowych kolorowanek. Wielkie malowanie rozpoczęły dziewczynki. Dzięki talentowi małych artystek wszystko przebiegło szybko i sprawnie. W ciągu kilkunastu minut powstała cała galeria biedronkowych postaci. Skrzat pięknie podziękował dziewczynkom i udał się do przedszkola, a nasze milusińskie rozpoczęły turniejowe granie. Była partyjka ulubionego „Chińczyka”, wielkie grzybobranie w Stumilowym Lesie i wyprawa na bal Kopciuszka. Zajęte turniejem dziewczynki nie zauważyły powrotu, nieco zasmuconego Kacpereka. Jak się okazało zaginęły jego ulubione zakładki do książek. Aby poprawić mu humor Gabrysia, Zuzanka, Natalia i Julka postanowiły wykonać kilka niepowtarzalnych sztuk. W ruch poszły zdolne rączki i wielka fantazja. Magiczne materiały, czarodziejski klej i już gotowe. Skrzat był zachwycony. Niestety czas płynie szybko i nadszedł czas pożegnania, ale już jutro znowu się spotkamy. Co się wydarzy? Jakie niespodzianki czekają na naszych milusińskich? To tajemnica. Do jutra!.