A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Święty Mikołaj

2014-12-09

We wtorkowe przedpołudnie, 9 grudnia do naszej biblioteki zawitali niezwykli goście. Byli to uczniowie klasy 5B i 6D ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Kielcach. Przybyli by w zaczarowanej krainie książek poszukać tych o Świętym Mikołaju. W poszukiwaniach pomagał dzieciom nasz biblioteczny skrzat Kacperek. Z radością oprowadzał milusińskich po zakątkach pełnych kolorowych książeczek, opowiadał o zasadach funkcjonowania biblioteki - po prostu był super gospodarzem.

Kilka minut i potrzebne książeczki już są. Teraz kolej na wybranie tej niepowtarzalnej. Dzieci wybrały Wiersze pod choinkę Michała Zaremby. Na zaczarowanych stronach odnalazły i Świętego Mikołaja i przystrojoną choinkę a nawet bałwanka. Pora na głośne czytanie:.

Anioł z diabłem na choince! Skąd się tutaj wzięli? Diabeł widły ma i ogon oraz śmieszne rogi. Anioł skrzydła rozpościera, kuląc bose nogi. Anioł stanął na gałązce, diabeł buja się na bombce (…) Mikołaj pod czerwona peleryną ciepłe futro ma baranie, jego konik z płową grzywą kolorowe ciągnie sanie (…) Księżycową pędzi drogą, wejdzie drzwiami lub kominem chętnie z dziećmi się pobawi no i … wręczy upominek. Czasem przy choince stanie (…).

Gdy milusińscy z wypiekami na buziach słuchali wierszy Kacperek otrzymał niespodziewaną wiadomość:.

Potrzebny super portret Świętego Mikołaja! Galeria „Biegun Północny” potrzebuje pomocy małych artystów! .

Cóż było robić? Dzieci ucieszyły się, że mają do wykonania tak ważne zadanie. W ruch poszły zaczarowane kredki i oczywiście dziecięca fantazja. Z minuty na minutę kartki zapełniały się wszelkimi odcieniami czerwieni, choć nie tylko - jeden z Mikołajów przebrał się w tęczowy strój karnawałowy. Niestety czas płynie nieubłaganie i gdy tylko portrety były gotowe milusińscy postanowili wyruszyć w drogę powrotną do szkoły. Trochę smutno rozstawać się - ale już niedługo znów się spotkamy. Do zobaczenia. P.S. Portrety Świętego Mikołaja jeszcze tego samego dnia zostały wysłane na adres Galerii „Biegun Północny”.