A święta tuż, tuż…

2014-12-19

A święta tuż, tuż… Chociaż na dworze szaro i deszczowo, to w naszej bibliotece na dobre zagościł świąteczny nastrój. Przekonały się o tym dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 40, które odwiedziły nas 19 grudnia. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o świątecznych tradycjach oraz bajki Noc wigilijna. Następnie z ochotą przystąpiły do mikołajkowych konkurencji, z których najwięcej emocji i śmiechu wzbudziła zabawa w „Raz, dwa, trzy a Mikołaj patrzy” oraz rysowanie na planszy jego portretu. Nasze świąteczne spotkanie zakończyło wykonanie przez dzieci, przy dźwięku kolęd, ozdób świątecznych i umieszczenie ich na bibliotecznej choince. Przedszkolaki świetnie się spisały, dlatego też znalazły pod choinką słodkie upominki. Było cudnie, świątecznie i słodko. Do zobaczenia w Nowym Roku!.