Muminek i jesień

2014-11-06

6 listopada grupa pięciolatków z PS nr 14 odbyła swą pierwszą wizytę do naszej biblioteki. Do tej pory dzieci słuchały czytanych im książeczek w przedszkolu. Tym razem, opowiadania o znanym im z telewizji Muminku, z książki Muminkowe dobranocki wysłuchały w bibliotece. Wspomniana książeczka to zbiór krótkich, kolorowo ilustrowanych opowiadań, żywo i dowcipnie opowiadających o przygodach Muminka. Jedno z opowiadań - Jesień nastroiło przedszkolaki do wykonania pewnego zadania. Spośród przyniesionych i rozrzuconych liści musiały wyszukać białe listki, a następnie pokolorować je kredkami. Kolorowe już listki zostały przypięte do pasków papieru tworząc w ten sposób jesienną opaskę na głowę. Podczas spotkania dzieci naśladowały również tańczące na wietrze liście, oglądały książeczki i wysłuchały trzech wybranych przez siebie opowieści. Zadowolone i z opaskami na głowach maluchy wróciły do przedszkola.