Egzotyczna podróż

2014-11-04

4. listopada br. na wycieczkę do bibliotecznego ZOO wyruszyła grupa starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 z ul. Sowiej. I tym razem okazało się, że dużo dzieci wie, co to jest ogród zoologiczny i kim są jego mieszkańcy. Z zainteresowaniem przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Ani i Piotrusiu i ich wyprawie do ZOO. Następnie ochoczo przystąpiły do tworzenia bibliotecznego ogrodu zoologicznego wyszukując wśród przygotowanych rekwizytów egzotycznych jego mieszkańców i ustawiając na makiecie. Każdy chętne dziecko mogło również zaprezentować wybrane przez siebie zwierzę. Ochotników było wielu. Toteż w bibliotece co rusz słychać było porykiwanie lwów czy piski małp. Odgadywanie ukrytych w zagadkach zwierząt również spodobało się dzieciom. Później przedszkolaki wyruszyły w podróż wesołym pełnym zwierząt „pociągiem”. Wizyta w bibliotece tak podobała się dzieciom, że postanowiły nauczyć nas swojej przedszkolnej zabawy „Chodzi lisek koło drogi”. Bawilibyśmy się jeszcze dłużej, ale trzeba było już wracać do przedszkola.