A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Światowy Dzień Pluszowego Misia

2014-11-25

Listopad to niezwykły miesiąc - to w nim obchodzimy urodziny Kubusia Puchatka oraz Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na ten ostatni z wielką niecierpliwością oczekiwali nasi milusińscy - uczniowie klasy I„C” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach. W chłodny, wtorkowy poranek, 25 listopada grupa pierwszaków zawitała w nasze progi. Towarzyszyły im ulubione pluszaki. Na zaproszeniu, które otrzymały od naszego przyjaciela Kacperka widniał wierszyk:.

Miś pluszowy - popatrzcie sami siedzi na mojej półce z książkami. Mam dużo książek. Książek jest tyle, że gdy je liczę, ciągle się mylę. A miś ciekawie zerka przez ramię, On zna je pewnie wszystkie na pamięć! P.S. Wielka zabawa już we wtorek. Czekam. Kacperek.

I tak też było. Rozpoczęła się wielka zabawa. Maluchy wykazały się ogromną wiedzą o wszelkiego rodzaju misiach. Bez problemów odpowiadały nawet na najtrudniejsze zagadki i pytania. Dobra zabawa to zabawa z książką. Psotny Kacperek ukrył je w sekretnym miejscu. Dla chcącego nic trudnego - maluchy bez trudu odnalazły zaginione pozycje - a były to O lalach i misiach, Miś Uszatek, Paddington i Kubuś Puchatek. W jednej z nich nasz biblioteczny skrzat ukrył prośbę o wykonanie portretów ulubionych misiów. W ruch poszły kolorowe kredki i z minuty na minutę portrety nabierały kolorów. Gdy milusińscy z wypiekami na buźkach pracowali nad „super portretem” Kacperek czytał im najpiękniejsze wiersze o misiach. Najbardziej spodobał im się ten:.

Wiecie, co się stało? Coo? W samo południe, pięć przed dwunastą, miś bez opieki wyszedł na miasto. Mówię wam jako naoczny świadek, gdyż jak detektyw szłam jego śladem. Miś wpierw po sklepach chodził dopóty, aż dobrał sobie wygodne buty oraz kapelusz na czubek głowy … .

Talent, zaczarowane kredki i oto cała galeria misiowych portretów gotowa. Swoje podobizny zyskali Kubuś Puchatek, Tęczowy Miś, „Spider miś”, „Bat miś” oraz miś Bazgrołek. Niestety obowiązki szkolne wezwały miłych gości i nadszedł czas pożegnania. Aby zapamiętały to spotkanie, otrzymały pamiątkową - misiową odznakę „Mój przyjaciel”. Do zobaczenia wkrótce.