Biedroneczki

2014-11-19

W środowy poranek, 19 listopada do naszej biblioteki zawitali mili goście - grupa Biedroneczek z Niepublicznego Przedszkola im. Św. S. Faustyny „Serduszko” w Kielcach. Dla maluszków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Z wypiekami na buźkach rozgościły się w dziale dziecięcym. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały informacji o zasadach działania biblioteki. Okazały się super słuchaczami - wszytko je interesowało, zadawały więc mnóstwo pytań. Gdy zaspokoiły swoją ciekawość rozpoczęły się wielkie poszukiwania książeczek. Jakich? - oczywiście tych o biedronkach. Na zaczarowanych półkach znalazło się kilka odpowiednich. Czas na wielkie oglądanie i czytanie. Małym gościom szczególnie spodobały się wierszyki - oto jeden z nich:.

Patrząc na biedronkę wielką pewność mamy, Że jest kropka w kropkę Podobna do mamy. .

Kacperek - nasz skrzat widząc radość, jaką sprawia dzieciom wizyta w bibliotece postanowił zaprosić milusińskich do Kubusiowego Kącika Zabaw. A tam… pełno kolorowych zabawek - więc zabawa przednia. Niestety czas płynie szybko i Biedroneczki musiały opuścić gościnne progi biblioteki. Aby pocieszyć nieco zasmucone dzieci przygotowaliśmy niespodziankę - pamiątkę z pierwszej wizyty w bibliotece. Oczywiście miała ona kształt biedronki. Do zobaczenia wkrótce.