Wśród smoków i dinozaurów

2014-11-18

Przedszkolaki uwielbiają dinozaury, specjalnie dla nich przygotowaliśmy więc kolejną lekcję, której przewodnim tematem były te prehistoryczne stwory. 18 listopada odwiedziła nas grupa dzieci z PS nr 4, aby przekonać się jak ich ulubieńcy wypadają w konkurencji z legendarnymi smokami z baśni i filmów. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od teatrzyku przedstawiającego losy najbardziej znanego ze smoków, zamieszkującego krakowską pieczarę Smoka Wawelskiego oraz króla Kraka i jego pięknej córki Wandy. Potem wspólnie stworzyliśmy pradawną krainę, zamieszkiwaną przez wymarłe gady, a przy okazji nasi goście mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę na ich temat. Następnie podzieleni na grupy przystąpili do gry, która polegała na podążaniu śladami dinozaurów szlakiem najbardziej znanych polskich parków jurajskich. Po drodze musieli wykonywać przewidziane dla odpowiednich pól zadania, dzięki czemu mogli poszerzyć swą wiedzę o wymarłych gadach. Drużyna, która pierwsza dotarła do mety, czyli do jednego z największych dinoparków mieszczącego się w Bałtowie, po wykonaniu specjalnego zadania, polegającego na dopasowaniu ukrytego pod puzzlami w formie jaja cienia dinozaura do jego właściciela, wygrywała całą grę. Po otrzymaniu przewidzianej dla zwycięzców nagrody i rozdaniu drobnych upominków wszystkim dzieciom, oraz po wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia, zadowolone i roześmiane maluchy wróciły do przedszkola.

.